roshdبه گزارش روابط عمومی دانشگاه، جلسه توجیهی مدرسه کسب و کار با حضور رییس اداره آموزش و پروش، مدیران مدارس نمونه شهرستان مبارکه، معاونین مدارس سما، رییس مرکز دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه – مجلسی در اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

دکترحمیدرضا روناسی رییس مرکز رشد دانشگاه در این جلسه بیان داشت : باشگاه و مدرسه کسب‌ وکار و کارآفرینی طرحی دانش محور با رسالت توسعه و ترویج کسب و کار و با ارتقای توانمندی کسب و کاردرافراد می با. این مجموعه تلاش دارد روحیه کارآفرینی را در میان نوجوانان و جوانان با استفاده از مدل ها و محتوا های بومی شده خود ارتقا دهد و باعث افزایش موفقیت شغلی آینده مبتنی بر استعدادهای ذاتی افراد شود. در این مجموعه به صورت تخصصی برای مقاطع سنی (۱۵-۱۲سال) و (۱۸-۱۵ سال) برنامه های آموزشی، مشاوره ای و محتوایی ویژه طراحی شده است.

رییس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه – مجلسی با اشاره به محورهای طرح گفت :

استعدا یابی، رغبت سنجی و مشاوره و هدایت - مهارت آموزی و آشنا سازی دانش آموزان با رشته های فنی و حرفه ای همراه با غنی سازی اوقات فراغت با رویکردی خوداشتغالی و کار آفرینی - تقویت روحیه کار تیمی - تاکید بر ضرورت سلامت جسم و روان با ورود به رشته های ورزشی از رئوس اصلی اجرایی این طرح می باشد.

در این طرح با انتخاب دانش آموزان مستعد به ظرفیت ۲۰۰ نفرو گروه بندی و سرپرستی گروه های دانش آموزی توسط منتورها و همچنین برگزاری مراسم افتتاحیه با حضور اولیا و مدیران شهری داوطلبان با اقامت۳ روزه با هدف شناسایی توانایی های اولیه و سنجش مهارت و برگزاری جلسات آموزشی در ۲۵ هفته به صورت دوره ای در دو مرحله تعطیلات تابستان و در طول سال در روزهای پنج شنبه برگزار می گردد.این طرح قبلا در شهرهای تهران، مشهد، و تنکابن انجام گردیده و شهرستان مبارکه به عنوان چهارمین شهر در کشور و اولین شهر در استان اصفهان مجری این طرح خواهد بود.

باشگاه و مدرسه کسب‌ وکار و کارآفرینی ماموریت دارد تا دانشجویان، دانش آموختگان دانشگاهی، دانش آموزان و متقاضیان کسب وکار را به سمت و سویی هدایت کند تا ضمن ارتقای توانمندی های خود، با خلق ایده های نو و ارتقای مهارت های ارتباطی و کسب سواد اقتصادی مناسب، موفقیت شغلی را برای خود رقم بزنند.  «مدرسه کسب‌وکار و کارآفرینی» کانون کارآفرینی با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه – مجلسی، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و شهرستان مبارکه به ‌منظور حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان با رویکرد تربیت کارآفرینان جوان، می باشد.