دکتر محمد گلناری عباسی در گفتگو با آنا:golnari
توانمندسازی دانشجو باید در دانشگاه آزاد اسلامی دغدغه باشد
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه- مجلسی گفت: برای رسیدن به هدف کاربردی شدن پایان‌نامه‌ها در راستای ماموریت واحدها می‌بایست دغدغه توانمندسازی دانشجو را داشته باشیم.
دکتر محمد گلناری عباسی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است و همین طور که این انقلاب در مراحل مختلف چهل سالگی خود فراز و فرودهای متعددی داشته اما برآیند حرکتش رو به جلو بوده است و پشتکاری برای پیشرفت و تعالی داشته، در دانشگاه آزاد اسلامی هم شاهد حرکت رو به جلو هستیم.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و بزرگترین دانشگاه جهان اسلام و در واقع از ثمرات انقلاب اسلامی است و بالاترین منافع و نتایج را برای جامعه داشته اما در کنار این پیشرفت، نقاط ضعفی را هم مانند هر سیستم دیگری داشته که با برنامه‌ریزی‌های جدیدی که صورت گرفته این ضعف‌ها هم برطرف خواهند شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه-مجلسی خاطرنشان کرد: تیم مدیریتی حاضر با این جهت‌گیری‌ها در واقع وظایف دانشگاه آزاد اسلامی را تکمیل‌تر می‌کنند؛ جهت‌گیری‌هایی مثل مأموریت‌محور کردن واحدهای دانشگاه، توجه به آموزش‌های مهارتی از بارزترین تحولات دانشگاه آزاد اسلامی است.
دکتر محمد گلناری عباسی بیان کرد: این که دانشگاه خود را مأموریت‌محور بداند و بر اساس آن مأموریت فعالیت کند مطابق با این فرموده مقام معظم رهبری است که دانشگاه از مراکز بسیار مهم «تربیت قوه عاقله کشور» است و برای رسیدن به این مفهوم باید به دنبال این باشیم که دانشگاه دنبال مسائل و مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی جامعه بگردد، آن را شناسایی و با نگاه عالمانه حل کند.
وی عنوان کرد: این رویکرد مسئله‌محوری و مأموریت‌محوری دانشگاه بسیار ارزشمند بوده و نقطه عطفی در مراحل پیشرفت دانشگاه است؛ در این مراحل پیشرفت، واحدهای دانشگاهی در خط مقدم هستند؛ باید بتوانیم استادان دانشگاه و مدیران عملیاتی را به سمت هدفمند کردن پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی با توجه به نیازهای منطقه هدایت و ترغیب کنیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه-مجلسی اشاره کرد: برای رسیدن به هدف کاربردی شدن پایان‌نامه‌ها در راستای مأموریت‌های واحدها ابتدا می‌بایست دغدغه توانمندسازی دانشجو را داشته باشیم؛ این توانمندسازی در راستای فن‌آفرینی، کارآفرینی و دغدغه داشتن در این که فرد توانمند به جایی برسد که بتواند به اشتغال مفید و موثر در جامعه دست پیدا کند.

دکتر محمد گلناری عباسی رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی: جذب دانشجویان در شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه‌ای برای کاهش شهریه
رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه- مجلسی گفت: در حال حاضر در دانشگاه طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است که در آینده نزدیک بحث شهریه دانشگاه‌ها حل شود و جذب دانشجویان در شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه‌ای برای کاهش شهریه است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد گلناری عباسی رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه- مجلسی ، در گفت‌وگو با خبرنگاران و در رابطه با فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: برای ارتقای شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه و شهرمجلسی برنامه‌های مفصلی را در دستور کار خود قرار دادیم. در همین راستا به دنبال سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های که در واحدها مستقر هستند و یا به صورت پارک‌های فناوری که در شهرک های تحقیقاتی استان فعالیت می‌کنند، خدمات می‌دهیم
وی تصریح کرد: با جذب و استقرار شرکت‌ها در دانشگاه‌ها و ورود دانشجو به شرکت‌های دانش‌بنیان و افزایش سطح مهارت‌های حرفه‌ای و کارآفرینی و فناوری دانشجو در تلاش هستیم که سطح کیفی تولیدات آن‌ها را ارتقا دهیم؛ چرا که با ارتقای سطح کیفی فناوری و شکستن مرزهای دانش به حل مشکلاتی که در محاصره اقتصادی به واسطه تحریم اعمال شده کمک کنیم.
دکتر محمد گلناری عباسی ادامه داد: با حمایت از آنها زمینه برای سرمایه‌گذاری و درآمدهای پایدار برای دانشگاه‌ها فراهم می‌شود.
وی تاکید کرد: در حال حاضر با چندین شرکت مذاکراتی انجام شده و بخشی از مذاکرات منتج به انعقاد قرارداد شده است و به زودی شاهد سرمایه‌گذاری در این عرصه خواهیم بود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی گفت: با توجه به این‌ که در ابتدای راه هستیم هنوز محصولی به مرحله تجاری‌سازی نرسیده است؛ اما در حال حاضر واحد فناور در این مرکز مستقر است. همچنین با برنامه‌ریزی جدید در حوزه کشاورزی و خودکفایی تولید بذر با سازمان مرکزی و استان تعامل خوبی صورت گرفته است و قرار است که طرح ملی خودکفایی بذر را در واحد مبارکه - مجلسی اجرا کنیم.
وی راهنمایی و مشاوره برای شکل‌گیری و توسعه ایده و در شکل‌گیری هسته و تیم فتاور، ارائه امکانات و تخصیص فضا و تجهیزات کارگاهی را از جمله برنامه‌های حمایتی این واحد دانشگاهی مطرح کرد و افزود: بعد از این‌که شرکت‌ها مرحله مقدماتی و رشد را طی کردند و به مرحله تجاری‌سازی رسیدند این امکان مشترک برای شرکت‌ها وجود دارد که از محصولات و تولیدات آن‌ها در داخل کشور بهر‌ه‌ بگیریم. هم اکنون دانشجویان را به این سمت و سو تشویق می‌کنیم‌.
دکتر محمد گلناری عباسی خاطر نشان کرد: براساس قرارداد ۸۰ درصد نیروهایی که در این شرکت‌ها استخدام می شوند نیروهای فارغ‌التحصیل دانشگاه باشند و این در جهت کارآفرین شدن است.وی در پایان تصریح کرد : در حال حاضر در دانشگاه طیق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است که در آینده نزدیک بحث شهریه دانشگاه‌ها حل شود و جذب دانشجویان در شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه ای برای کاهش شهریه است..