دکتر آذین: کارتیمی، استفاده از خرد جمعی و نگرش جامع به تمامی واحدهای استان سرلوحه کار ماست.reis1

آیین تکریم روسای سابق واحدهای شهر مجلسی و مبارکه و معارفه رئیس جدید این واحد دانشگاهی با حضور دکتر احمد آذین رئیس هیات امنای استان، دکتر مسعود جعفری نژاد دبیر هیات امناء استان ، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا شهریاری مسئول فرهنگی هیات امنای استان، حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه شهر مبارکه، مهندس عصارزادگان فرماندار شهرستان مبارکه، دکتر خالوزاده و مهندس احمدپور روسای شورای شهر شهرهای مبارکه و مجلسی مهندس موسوی شهردار شهر مجلسی، روسای واحدهای دانشگاهی استان اصفهان و روسای ادارات شهرستان مبارکه و جمعی از اساتید و کارکنان این دو واحد دانشگاهی در محل سالن اجتماعات واحد مبارکه برگزار شد.

در ابتدا عصارزادگان طی سخنانی در خصوص نقش و اهمیت این دو واحد دانشگاهی در شهرستان در فرهنگ سازی و تربیت نسل فرهیخته جهت نقش آفرینی در صنایع منطقه سخنانی ایراد و از تلاشهای روسای قبلی قدردانی و برای ریاست جدید این دو واحد آرزوی موفقیت کرد.در ادامه دکتر کوشافر رئیس سابق واحد شهر مجلسی گفت: در دوران فعالیتم در واحد شهر مجلسی سعی کردم وظیفه ام را به نحو صحیح و مطابق با قوانین و مقررات موجود انجام دهم و در هر حال اگر پیشرفتی در زمینه های پژوهشی و عقد قرارداد با صنایع و ارگانها داشته ایم مرهون همکاری تمامی ارکان دانشگاه است . کوشافر در پایان سخنان خود از کلیه کارکنان و استادان واحد شهر مجلسی طلب حلالیت کردreis4.

دکتر عبدالله هادی رئیس سابق واحد مبارکه سخنران بعدی مراسم بود که با تشکر از کلیه همکاران ، هیات رئیسه و خانواده خود سخنان خود را آغاز کردو گفت: بایستی از دکتر گلناری که در این شرایط سخت مسئولیت دو واحدرا پذیرفته اند تشکر کنم و این نشانه درک واقعی ایشان از مفهوم ایثارگری است.

هادی در ادامه همراهی نمایند مجلس شورای اسلامی  در شهرستان از ایشان را یکی از موهبات قلمداد کرد و از ایشان تشکر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه شهرستان مبارکه سخنران سوم این مراسم بود که طی سخنانی به گذار بودن پست ها و مسئولیت ها اشاره کرد و گفت دکتر کوشافر و دکتر هادی وقت خود را در جهت خدمت به علم وجامعه جوان کشور در شهرستان مبارکه مصروف کردند و بر پایی این جلسه برای تکریم ایشان ضروری بود اما باید بدانیم این انتصاب ها گذرا است و بر اساس نص صریح قران آنچه برای خداست باقی می ماند.

دکتر احمد آذین طی سخنانی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با جمعیت کارمند و هیات علمی بالغ بر 3500 نفری 16 درصد از سهم دانشجویی استان را به خود اختصاص داده است. وی با بیان خط مشیreis2 مسئولین استان در نگرش همه جانبه به موضوعات اساسی28 واحد دانشگاهی گفت: در راستای بهبود شرایط و کاهش بار مالی واحد شهر مجلسی به دستور ریاست عالیه دانشگاه 20 نفر از کارکنان این واحد به واحدهای استان منتقل منقل شدند که جا دارد از روسای این واحدها تشکر کنم.وی در پایان سخنانش گفت: امروز دشمنان خارجی اذعان دارند که ایران اسلامی به سمت مرجعیت علمی در حال حرکت است و این همان پاسخی است که جوانان فرهیخته این مرز و بوم به فرمان رهبرشان داده اند و البته این سربلندی مرهون خون شهداست و در این میان دانشگاه آزاد اسلامی یکی از ارکان مهم این توفیق الهی است.

دکتر محمد گلناری عباسی رئیس جدید واحدهای مبارکه و مجلسی سخنران بعدی مراسم بود که ضمن خیر مقدم و خوشامد گویی به تمامی مسئولین گفت :خدار را شاکرم  که بار دیگر در دورا ن خدمتم در دانشگاه آزاد اسلامی فرصت حضور در شهرستان مبارکه نصیبم شد.

گلناری افزود دو واحد مبارکه و شهر مجلسی آوازه خوش نامی و افتخارات متعدد علمی، پژوهشی ، فرهنگی و ورزشی شان در تمامی کشور روشن است. و هم اکنون در دهه سوم فعالیت دانشگاهی به سر می برند.گلناری هم افزایی این دو واحد دانشگاهی و استفاده از ظرفیت های موجود در تمامی زمینه های فعالیت را باعث قدرتمند شدن این دو واحد قلمداد کرد و گفت: این دو واحد مجموعه ای از بزرگترین امکانات کارگاهی، آزمایشگاهی، ورزشی و فرهنگی استان را در خود جای داده اند که با تکیه بر تجارب و توانمندیهای اعضای هیات علمی و کارکنان می توانند به فعالیت خود به نحو مطلوب ادامه دهند.گلناری با بیان ابعادی از طرح پژوهشی آمایش سرزمینی شهرستان مبارکه گفت: شهرستان مبارکه با جمعیت حدود 150 هزار نفری بالاترین سهم از صنایع استان را را داراست که در این میان جمعیت 26 هزار نفریreis5 دانش آموزان وجود قابلیت جذب و هدایت تحصیلی بالای ایشان به این واحد دانشگاهی را نوید می دهد و البته مهر تاییدی بر بقای فعالیت این دو واحد پر افتخار کشور است. فعال سازی استارت آپ ها ، مراکز رشد، پارک های فناوری و وتجاری سازی علم در زمینه رونق اقتصادی و اشتغال زایی از دیگر موضوعات سخنان گلناری بود.

رئیس جدید واحدهای  مبارکه و شهر مجلسی توسعه فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی ، آموزشهای فنی و حرفه  ای و توسعه رشته ها را از اهم برنامه های خود بیان کرد و در پایان ابراز امیدواری کرد با تعامل سازنده با  نماینده محترم مجلس،فرماندار و سایر مدیران شهرستان تدابیر مدنظر موجبات بهبودی شرایط این دو واحد دانشگاهی باشد.

در پایان مراسم با لوح تقدیر و هدایا از زحمات روسای سابق  و همچنین معاونین اداری و مالی این دو واحد و معاون پژوهشی و رئیس دفتر فرهنگ  اسلامی واحد شهر مجلسی تقدیر به عمل آمد.

پایان پیام