bazr11با حضور دکتر طهرانچی کلنگ طرح ملی خودکفایی بذر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی به زمین خورد

 مراسم کلنگ‌زنی طرح ملی خودکفایی بذر کشور با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی  در واحد مبارکه - مجلسی برگزار شد.

در این مراسم، کلنگ طرح ملی خودکفایی بذر کشور در زمینی به مساحت 30 هکتار شامل 20 هکتار زمین گلخانه‌ای و 10 هکتار فضای باز برای تولید بذر هیبرید صیفی‌جات از جمله خیار، گوجه فرنگی، فلفل، ملون، خربزه، هندوانه، پیاز و دانه های روغنی (گلخانه‌ای و فضای باز) به زمین زده شد.
این طرح علاوه بر جلوگیری از خروج سالانه 300 میلیارد تومان ارز از کشور و کمک به خودکفایی در تولید بذر هیبرید صیفی‌جات در هر هکتار، به صورت مستقیم برای 50 نفر و غیرمستقیم برای 200 نفر اشتغال‌‍‌زایی ایجاد خواهد شد.
این اولین طرح جهادی دانشگاه آزاد اسلامی است که در سال «رونق تولید» به صورت ملی در یکی از استان های مرکزی کشور به مرحله اجرا رسیده است.
در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی موسوی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر مبارکه، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری، حمید عصارزادگان فرماندار شهرستان مبارکه، زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، دکتر سعید آزادیان دستیار ویژه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر احمد آذین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، دکتر محمد گلناری عباسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی و سایر مسئولان شهری و مدیران دانشگاهی حضور داشتند.

eftetah1افتتاح نخستین مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی استان اصفهان
با حضور مهندس زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه، مهندس عصارزادگان فرماندار شهرستان مبارکه، دکتر آذین رئیس دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان  اصفهان، ایرانپور رئیس اداره فنی و حرفه ای ، دکترگلناری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه –مجلسی و جمعی از مدیران و مسئولان استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مجلسی - مبارکه

دکترمحمدگلناری عباسی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مجلسی با بیان اینکه این مرکز در راستای برنامه ششم توسعه اقتصادی و با هدف افزایش توانمندی دانشجویان و حل معضل بیکاری، با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان به بهره برداری رسید افزود: این مرکز با ۴ مجموعه کارگاهی و آزمایشگاهی در فضایی به مساحت ۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع شامل ۳۹ آزمایشگاه و ۴۳ کارگاه و ظرفیت پذیرش ۲ هزار نفری راه اندازی شد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم به آمار بالای بیکاری جوانان و نقش این شهرستان در اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: این منطقه جزو مناطق دارای بالاترین آمار بیکاری در کشور است و یکی از دلایل آن نوع کار صنایع بزرگ منطقه است که با کمک تکنولوژی، برخی از نیازهای خود را برطرف می کند.

زهرا سعیدی افزود: شرکت های دانش بنیان، نقش موثری در ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری دارند و مجلس از این شرکت ها حمایت خواهد کرد.

آرش اخوان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان نیز اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مجلسی یکی از سه دانشگاه برتر در تعاملات با سازمان فنی و حرفه‌ای اصفهان است که همواره دغدغه مهارت‌آموزی دانشجویان را داشته است.

confسومین کنفرانس ملی مهندسی کامپیوتر،داده کاوی و داده های حجیم در واحد مبارکه مجلسی برگزار شد:  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا سومین کنفرانس ملی مهندسی کامپیوتر با حضور دانشجویان واساتید رشته کامپیوتر و ارائه کنندگان مقالات در محل سالن همایشهای واحد مبارکه - مجلسی برگزار گردید.
ابتدا دکتر علیرضا نوروزی دبیر اجرائی این کنفرانس ضمن خیرمقدم به کلیه شرکت کنندگان و تشکر از دست اندرکاران همایش توضیحاتی را در خصوص نحوه پذیرش و تعداد مقالات ارائه شده به دبیرخانه کنفرانس گفت: مقالات ارائه شده به کنفرانس امسال هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمی نسبت به سالهای قبل از تنوع بیشتری برخوردار بود واز مجموع مقالات ارائه شده تعداد 77 مقاله پذیرفته شده است.
نوروزی ضمن تشکر از مشارکت های علمی سایر واحدهای استان اصفهان گفت: واحدهای خوراسگان،دولت آباد و نجف آباد بصورت جدی با این کنفرانس همکاری علمی داشته اند و تا پایان تیر ماه شش مقاله که از کیفیت بیشتری نسبت به سابر مقالات برخوردار باشند در مجلات علمی پژوهشی واحد مبارکه مجلسی به چاپ خواهند رسید.
دکتر سید محمد رضا لقمانیان معاون علمی واحد مبارکه - مجلسی گفت: با توجه به اینکه مبحث داده کاوی و داده های حجیم از مباحث بین رشته ای است بسیار حائز اهمیت است و وقتی می تواند قوی باشد که علاوه بر رشته کامپیوترتمامی رشته خود را ملزم به استفاده و ورود به این مبحث نمایند و از مسئولین اجرائی این کنفرانس خواست تا رسیدن این مبحث به جایگاه اصلی خود آنرا پیگیری نمایند.
سخنران کلیدی این کنفرانس آقای دکتر مجید هارونی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد بود که موضوع سخنرانی ایشان " بینایی ماشین و یادگیری عمیق" بود که ضمن بررسی مدل های مختلف یادگیری عمیق در حوزه داد های حجیم به بررسی فرصت ها و چالش های آن در علوم مختلف،مزایا،معایب و ساختار معماری های مختلف در حوزه یادگیری عمیق پرداخت .
در ادامه سایرارائه کنندگان مقاله، مقالات خود را برای حاضرین ارائه کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه – مجلسی گفت:‌ مجوز ایجاد مرکز مهارت‌آموزی و مدیریت شغلی به آموزش‌های فنی و حرفه در توسعه کشور اعطا می‌شود.maharat

دکترمحمد گلناری  در جلسه بررسی دستورالعمل مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را  در توسعه کشور مهم دانست و اظهار کرد: امروز بیش از هر زمانی حرفه‌آموزی و همکاری بین مراکز آموزشی به چشم می‌خورد؛ چراکه اگر این دو مرکز (دانشگاه و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای) با هم همکاری نزدیکی داشته باشند، مطمئن باشید در آینده‌ای نزدیک شاهد شکوفایی استعدادهایی خواهیم بود که انتظارش را نداشتیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه – مجلسی افزود: بر اساس تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و دستورالعمل اجرایی سازمان، مجوز ایجاد مرکز مهارت‌آموزی و مدیریت شغلی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در توسعه کشور اعطا می‌شود.

 در راستای اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی با رویکرد اشتغال دانشگاهیان، دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی اقدام به راه‌اندازی و اداره مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی با مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان مبارکه کرد و تفاهم‌نامه همکاری بین این دو مرکز به امضا رسید.

زیر مجموعه ها