انmesriتصاب شایسته جنابعالی به عنوان "نماینده ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی در هیات نظارت بر تشکلهای دانشجویی استان اصفهان" را که نشان از توانمندیهای جنابعالی و قابلیتهای فراوان واحد شهر مجلسی دارد، تبریک گفته و از خداوند متعال آرزوی توفیق دارم.

محمد کوشافر
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر مجلسی

didar shahrسرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر مجلسی با سیدامین موسوی شهردار شهر علامه مجلسی در دفتر شهردار دیدار و گفت‌وگو کرد.

 دکتر محمد کوشافر با بیان توضیحاتی درباره افتخارات و توانمندی های این واحد دانشگاهی و نقش آن در توسعه شهر مجلسی، خواستار تعامل و همکاری‌های بیشتر دو نهاد شهرداری و دانشگاه شد

موسوی هم با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر مجلسی در شهرت و شناساندن شهر در دو دهه اخیر نقش بسزایی ایفا کرده است گفت: «دانشگاه می‌تواند نقش مهمی در راستای تحقق اهداف شهرداری و شورای اسلامی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی، توسعه شهری و شهروندی ایفا کند و شهرداری هم باید اهتمام خود را در حفظ کمیت و کیفیت امور علمی دانشگاه به کار گیرد.»

در این جلسه موضوع حل مشکلات مربوط به حمل و نقل دانشجویان شهر مجلسی و نحوه سرویس دهی اتوبوس های واحد مورد بحث و تبادل نظر قرر گرفت و بر اهتمام جدی در راستای خدمت رسانی به دانشجویان تاکید شد.

frahbarرئیس دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه شروع سال تحصیلی 97-96 با صدور پیامی، ابراز امیدواری کرد شروع دوباره سال تحصیلی جدید همراه با تحقق امیدها و آرزوهای بزرگ برای جامعه علمی کشور به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

 متن پیام دکتر فرهاد رهبر به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

حضرت محمد (ص): پرسش نیمى از دانش است

آغاز سال تحصیلی جدید را به همه استادان گرانقدر و متعهد، دانشجویان عزیز و کارکنان خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و تهنیت می‌گویم.

تلاقی بهار علم و دانش با هفته دفاع مقدس، بوی ماه مهر را با حماسه و جهاد عجین کرده و این طلیعه گرانقدر نشان از شکوه و بالندگی ایران اسلامی دارد؛ بی‌شک دانش و معرفت راستین روشنگر چراغ عزت و افتخار این کشور و تداوم بخش آرمان‌های شهیدان و غیورمردان این سرزمین است.

در هزاره سوم موتور محرک توسعه و پیشرفت هر کشوری از رهگذر دانشگاه‌ها و مجامع علمی آن می‌گذرد، از تولیدات در حوزه فناوری، تکنولوژی و اقتصاد گرفته تا تولیدات فرهنگی و اجتماعی خاستگاه همگی آنها مجامع علمی و دانشگاهی است.

دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از سه دهه فعالیت علمی، نقش مهمی در ارتقای علمی کشور داشته و هم‌اکنون با تدوین برنامه‌ریزی جامع‌تر، آینده‌نگری و نیازسنجی دقیق‌تر برای سربلندی و رفع معضلات کشور با تکیه بر استعداد‌های استادان و دانشجویان عزمی محکم‌تر از همیشه دارد.

پرواضح است که دانشگاهیان باید مرزهای جهانی دانش را طی کنند و الگویی روشن از فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی را به نمایش بگذارند و رونق حکمت و فلسفه اسلامی را در سایه کرسی‌های آزاد‌اندیشی و به دور از سیاست‌زدگی طنین‌انداز نمایند.

از اعضای این خانواده بزرگ به ویژه استادان، پژوهشگران، محققان و دانشجویان گرانقدر می‌خواهم که با جرأت علمی متکی بر پژوهش و عزم راسخ در جهت توسعه علمی و کارآمد کشور، تولیدات دانش‌بنیان و رفع مطالبات جامعه در حوزه‌های مختلف مبادرت ورزند.

امیدوارم در سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" محور فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی بیش از پیش در جهت تحقق این امر معطوف گردد، به طوری که برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری منتهی به اثربخشی هرچه بیشتر گردد و شروع دوباره سال تحصیلی همراه با تحقق امیدها و آرزوهای بزرگ برای جامعه علمی کشور علی‌الخصوص دانشگاه آزاد اسلامی و نویدبخش رسیدن به قله‌های رفیع علم و دانش در عرصه‌های ملی و بین‌المللی باشد.»

زیر مجموعه ها