رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه – مجلسی گفت:‌ مجوز ایجاد مرکز مهارت‌آموزی و مدیریت شغلی به آموزش‌های فنی و حرفه در توسعه کشور اعطا می‌شود.maharat

دکترمحمد گلناری  در جلسه بررسی دستورالعمل مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را  در توسعه کشور مهم دانست و اظهار کرد: امروز بیش از هر زمانی حرفه‌آموزی و همکاری بین مراکز آموزشی به چشم می‌خورد؛ چراکه اگر این دو مرکز (دانشگاه و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای) با هم همکاری نزدیکی داشته باشند، مطمئن باشید در آینده‌ای نزدیک شاهد شکوفایی استعدادهایی خواهیم بود که انتظارش را نداشتیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه – مجلسی افزود: بر اساس تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و دستورالعمل اجرایی سازمان، مجوز ایجاد مرکز مهارت‌آموزی و مدیریت شغلی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در توسعه کشور اعطا می‌شود.

 در راستای اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی با رویکرد اشتغال دانشگاهیان، دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی اقدام به راه‌اندازی و اداره مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی با مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان مبارکه کرد و تفاهم‌نامه همکاری بین این دو مرکز به امضا رسید.

basij دکترمحمد گلناری‌عباسی  در آیین تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید بسیج دانشجویی  دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی و بزرگداشت شهادت شهید چمران، انهدام پهپاد آمریکایی را تأییدی بر گفتمان بسیجی و جهادی با رویکرد عملی دانست.

وی با تبریک سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج استادان گفت: قبل از انقلاب اسلامی تاکنون خون دل‌ها خورده شد تا حاکمیت نظام اسلامی ثبت شود و باید شکرگزار این نعمت باشیم که فرصتی برای حرکت در مسیر انقلاب برایمان ایجاد شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه - مجلسی با اشاره به برخی مسائل و مشکلات کشور اظهار کرد: امروز اگر دانشگاه محور تولید و تفکر بسیجی و انقلابی باشد با فرمان آتش به اختیار رهبری نیازی به حکم و لباس و تشریفات ندارد و شهید چمران مصداق واقعی این باور بود.

دکتر محمد گلناری‌عباسی خطاب به فرمانده جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه - مجلسی گفت: جذب جوانان و ترویج روحیه انقلابی‌گری با شاخص‌های مقام معظم رهبری در راستای کاهش فاصله بین جوانان و نظام وظیفه اصلی شماست و امکانات دانشگاه در این راستا در اختیار است.

وی خروج از بن‌بست‌ها را حاصل گفتمان بسیجی و جهادی با رویکرد علمی دانست و خبر انهدام پهپاد آمریکایی در هرمزگان را مهر تأییدی بر این گفتمان موفق بیان کرد.

اصغر ابراهیمی معاون اجتماعی سپاه ناحیه مبارکه هم در این آیین به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری اشاره و ابراز امیدواری کرد با تفکری انقلابی، دانشگاه عهده‌دار طرح پایان‌نامه‌هایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی این شهرستان شود.

سزهنگ مجتبی مقیمی مسئول بسیج دانشجویی سپاه ناحیه مبارکه نیز با تشکر از محمدعلی  قدمی مسئول سابق بسیج دانشجویی، محمد باقری را به‌عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه - مجلسی معرفی کرد.

roshdبه گزارش روابط عمومی دانشگاه، جلسه توجیهی مدرسه کسب و کار با حضور رییس اداره آموزش و پروش، مدیران مدارس نمونه شهرستان مبارکه، معاونین مدارس سما، رییس مرکز دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه – مجلسی در اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

دکترحمیدرضا روناسی رییس مرکز رشد دانشگاه در این جلسه بیان داشت : باشگاه و مدرسه کسب‌ وکار و کارآفرینی طرحی دانش محور با رسالت توسعه و ترویج کسب و کار و با ارتقای توانمندی کسب و کاردرافراد می با. این مجموعه تلاش دارد روحیه کارآفرینی را در میان نوجوانان و جوانان با استفاده از مدل ها و محتوا های بومی شده خود ارتقا دهد و باعث افزایش موفقیت شغلی آینده مبتنی بر استعدادهای ذاتی افراد شود. در این مجموعه به صورت تخصصی برای مقاطع سنی (۱۵-۱۲سال) و (۱۸-۱۵ سال) برنامه های آموزشی، مشاوره ای و محتوایی ویژه طراحی شده است.

رییس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه – مجلسی با اشاره به محورهای طرح گفت :

استعدا یابی، رغبت سنجی و مشاوره و هدایت - مهارت آموزی و آشنا سازی دانش آموزان با رشته های فنی و حرفه ای همراه با غنی سازی اوقات فراغت با رویکردی خوداشتغالی و کار آفرینی - تقویت روحیه کار تیمی - تاکید بر ضرورت سلامت جسم و روان با ورود به رشته های ورزشی از رئوس اصلی اجرایی این طرح می باشد.

در این طرح با انتخاب دانش آموزان مستعد به ظرفیت ۲۰۰ نفرو گروه بندی و سرپرستی گروه های دانش آموزی توسط منتورها و همچنین برگزاری مراسم افتتاحیه با حضور اولیا و مدیران شهری داوطلبان با اقامت۳ روزه با هدف شناسایی توانایی های اولیه و سنجش مهارت و برگزاری جلسات آموزشی در ۲۵ هفته به صورت دوره ای در دو مرحله تعطیلات تابستان و در طول سال در روزهای پنج شنبه برگزار می گردد.این طرح قبلا در شهرهای تهران، مشهد، و تنکابن انجام گردیده و شهرستان مبارکه به عنوان چهارمین شهر در کشور و اولین شهر در استان اصفهان مجری این طرح خواهد بود.

باشگاه و مدرسه کسب‌ وکار و کارآفرینی ماموریت دارد تا دانشجویان، دانش آموختگان دانشگاهی، دانش آموزان و متقاضیان کسب وکار را به سمت و سویی هدایت کند تا ضمن ارتقای توانمندی های خود، با خلق ایده های نو و ارتقای مهارت های ارتباطی و کسب سواد اقتصادی مناسب، موفقیت شغلی را برای خود رقم بزنند.  «مدرسه کسب‌وکار و کارآفرینی» کانون کارآفرینی با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه – مجلسی، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و شهرستان مبارکه به ‌منظور حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان با رویکرد تربیت کارآفرینان جوان، می باشد.

دکتر محمد گلناری عباسی در گفتگو با آنا:golnari
توانمندسازی دانشجو باید در دانشگاه آزاد اسلامی دغدغه باشد
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه- مجلسی گفت: برای رسیدن به هدف کاربردی شدن پایان‌نامه‌ها در راستای ماموریت واحدها می‌بایست دغدغه توانمندسازی دانشجو را داشته باشیم.
دکتر محمد گلناری عباسی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است و همین طور که این انقلاب در مراحل مختلف چهل سالگی خود فراز و فرودهای متعددی داشته اما برآیند حرکتش رو به جلو بوده است و پشتکاری برای پیشرفت و تعالی داشته، در دانشگاه آزاد اسلامی هم شاهد حرکت رو به جلو هستیم.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و بزرگترین دانشگاه جهان اسلام و در واقع از ثمرات انقلاب اسلامی است و بالاترین منافع و نتایج را برای جامعه داشته اما در کنار این پیشرفت، نقاط ضعفی را هم مانند هر سیستم دیگری داشته که با برنامه‌ریزی‌های جدیدی که صورت گرفته این ضعف‌ها هم برطرف خواهند شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه-مجلسی خاطرنشان کرد: تیم مدیریتی حاضر با این جهت‌گیری‌ها در واقع وظایف دانشگاه آزاد اسلامی را تکمیل‌تر می‌کنند؛ جهت‌گیری‌هایی مثل مأموریت‌محور کردن واحدهای دانشگاه، توجه به آموزش‌های مهارتی از بارزترین تحولات دانشگاه آزاد اسلامی است.
دکتر محمد گلناری عباسی بیان کرد: این که دانشگاه خود را مأموریت‌محور بداند و بر اساس آن مأموریت فعالیت کند مطابق با این فرموده مقام معظم رهبری است که دانشگاه از مراکز بسیار مهم «تربیت قوه عاقله کشور» است و برای رسیدن به این مفهوم باید به دنبال این باشیم که دانشگاه دنبال مسائل و مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی جامعه بگردد، آن را شناسایی و با نگاه عالمانه حل کند.
وی عنوان کرد: این رویکرد مسئله‌محوری و مأموریت‌محوری دانشگاه بسیار ارزشمند بوده و نقطه عطفی در مراحل پیشرفت دانشگاه است؛ در این مراحل پیشرفت، واحدهای دانشگاهی در خط مقدم هستند؛ باید بتوانیم استادان دانشگاه و مدیران عملیاتی را به سمت هدفمند کردن پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی با توجه به نیازهای منطقه هدایت و ترغیب کنیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه-مجلسی اشاره کرد: برای رسیدن به هدف کاربردی شدن پایان‌نامه‌ها در راستای مأموریت‌های واحدها ابتدا می‌بایست دغدغه توانمندسازی دانشجو را داشته باشیم؛ این توانمندسازی در راستای فن‌آفرینی، کارآفرینی و دغدغه داشتن در این که فرد توانمند به جایی برسد که بتواند به اشتغال مفید و موثر در جامعه دست پیدا کند.

دکتر محمد گلناری عباسی رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی: جذب دانشجویان در شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه‌ای برای کاهش شهریه
رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه- مجلسی گفت: در حال حاضر در دانشگاه طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است که در آینده نزدیک بحث شهریه دانشگاه‌ها حل شود و جذب دانشجویان در شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه‌ای برای کاهش شهریه است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد گلناری عباسی رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه- مجلسی ، در گفت‌وگو با خبرنگاران و در رابطه با فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: برای ارتقای شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه و شهرمجلسی برنامه‌های مفصلی را در دستور کار خود قرار دادیم. در همین راستا به دنبال سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های که در واحدها مستقر هستند و یا به صورت پارک‌های فناوری که در شهرک های تحقیقاتی استان فعالیت می‌کنند، خدمات می‌دهیم
وی تصریح کرد: با جذب و استقرار شرکت‌ها در دانشگاه‌ها و ورود دانشجو به شرکت‌های دانش‌بنیان و افزایش سطح مهارت‌های حرفه‌ای و کارآفرینی و فناوری دانشجو در تلاش هستیم که سطح کیفی تولیدات آن‌ها را ارتقا دهیم؛ چرا که با ارتقای سطح کیفی فناوری و شکستن مرزهای دانش به حل مشکلاتی که در محاصره اقتصادی به واسطه تحریم اعمال شده کمک کنیم.
دکتر محمد گلناری عباسی ادامه داد: با حمایت از آنها زمینه برای سرمایه‌گذاری و درآمدهای پایدار برای دانشگاه‌ها فراهم می‌شود.
وی تاکید کرد: در حال حاضر با چندین شرکت مذاکراتی انجام شده و بخشی از مذاکرات منتج به انعقاد قرارداد شده است و به زودی شاهد سرمایه‌گذاری در این عرصه خواهیم بود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی گفت: با توجه به این‌ که در ابتدای راه هستیم هنوز محصولی به مرحله تجاری‌سازی نرسیده است؛ اما در حال حاضر واحد فناور در این مرکز مستقر است. همچنین با برنامه‌ریزی جدید در حوزه کشاورزی و خودکفایی تولید بذر با سازمان مرکزی و استان تعامل خوبی صورت گرفته است و قرار است که طرح ملی خودکفایی بذر را در واحد مبارکه - مجلسی اجرا کنیم.
وی راهنمایی و مشاوره برای شکل‌گیری و توسعه ایده و در شکل‌گیری هسته و تیم فتاور، ارائه امکانات و تخصیص فضا و تجهیزات کارگاهی را از جمله برنامه‌های حمایتی این واحد دانشگاهی مطرح کرد و افزود: بعد از این‌که شرکت‌ها مرحله مقدماتی و رشد را طی کردند و به مرحله تجاری‌سازی رسیدند این امکان مشترک برای شرکت‌ها وجود دارد که از محصولات و تولیدات آن‌ها در داخل کشور بهر‌ه‌ بگیریم. هم اکنون دانشجویان را به این سمت و سو تشویق می‌کنیم‌.
دکتر محمد گلناری عباسی خاطر نشان کرد: براساس قرارداد ۸۰ درصد نیروهایی که در این شرکت‌ها استخدام می شوند نیروهای فارغ‌التحصیل دانشگاه باشند و این در جهت کارآفرین شدن است.وی در پایان تصریح کرد : در حال حاضر در دانشگاه طیق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است که در آینده نزدیک بحث شهریه دانشگاه‌ها حل شود و جذب دانشجویان در شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه ای برای کاهش شهریه است..

زیر مجموعه ها