modafeیادواره شهدای دانشجو و شهیدان مدافع حرم کمیل قربانی و احمد قاسمی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر مجلسی در تالار شهید مطهری این واحد برگزار شد.

 رئیس شورای فرهنگی واحد شهر مجلسی در این مراسم گفت: «شهدای مدافع حرم حق بزرگی به گردن ما دارند و دانشجویان باید با دانش‌اندوزی و تلاش برای تداوم راه آنان این دین را ادا کنند زیرا آنچه که حائز اهمیت است امنیت و آسایشی است که به برکت خون این شهدا از آن برخورداریم.»

دکتر محمد کوشافر ادامه داد: «اطراف کشور ما را نا آرامی‌ها فراگرفته اما مرزهای جمهوری اسلامی به برکت رشادت و پایمردی این مدافعان همواره محافظت می‌شود. ما به واسطه این قهرمانان، دژهای محکمی از ایمان و اعتقاد داریم که هیچ گزندی به آن وارد نمی‌شود.»

وی از دانشجویان خواست که با تبعیت از بیانات مقام معظم رهبری در راستای استقلال علمی کشور تلاش و در سنگر علمی با جهاد خودکفایی ایران را به قله‌های خود کفایی برسانند.

یکی ازمبارزان جبهه مقاومت سوریه هم سخنران ویژه این یادواره بود که در سخنانی با تبین جایگاه ویژه دفاع در سوریه به بررسی ابعاد مختلف نفوذ نیروهای داعش و مبارزات مردم سوریه و کمک‌های مدافعان حرم ایرانی در ابعاد گوناگون پرداخت.

سردار عبدالسلام علی تقی افزود: «موضوعی که در این راستا حائز اهمیت است، این است که چنانچه آمریکا بتواند مقاومت مردم سوریه را بشکند، در گام بعدی به سراغ عراق و لبنان خواهد رفت و مطمئنا ایران مقصد بعدی سران غربی خواهد بود، در نتیجه حمایت امروز از سوریه در واقع حمایت از جمهوری اسلامی ایران در خارج از مرزهای کشور است»

درادامه مراسم از خانواده های معظم شهیدان قربانی و قاسمی تجلیل و در پایان حاضران در مراسم یکی از ساختمان‌های آموزشی واحد با حضور مادران شهدا از تابلو ساختمان به نام «شهدای مدافع حرم» رونمایی شد.

به گزارش آنا، یادواره شهدای دانشجو و شهیدان مدافع حرم کمیل قربانی و احمد قاسمی از دانشجویان واحد شهر مجلسی با همکاری حوزه بسیج دانشجویی و معاونت فرهنگی، با حضور خانوادهای معزز شهدا، ائمه جمعه شهرهای مبارکه، طالخونچه و شهر مجلسی، مدیران شهری و مسئولان دانشگاه‌های شهرستان مبارکه و جمعی از دانشجویان برگزار شد.