confسومین کنفرانس ملی مهندسی کامپیوتر،داده کاوی و داده های حجیم در واحد مبارکه مجلسی برگزار شد:  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا سومین کنفرانس ملی مهندسی کامپیوتر با حضور دانشجویان واساتید رشته کامپیوتر و ارائه کنندگان مقالات در محل سالن همایشهای واحد مبارکه - مجلسی برگزار گردید.
ابتدا دکتر علیرضا نوروزی دبیر اجرائی این کنفرانس ضمن خیرمقدم به کلیه شرکت کنندگان و تشکر از دست اندرکاران همایش توضیحاتی را در خصوص نحوه پذیرش و تعداد مقالات ارائه شده به دبیرخانه کنفرانس گفت: مقالات ارائه شده به کنفرانس امسال هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمی نسبت به سالهای قبل از تنوع بیشتری برخوردار بود واز مجموع مقالات ارائه شده تعداد 77 مقاله پذیرفته شده است.
نوروزی ضمن تشکر از مشارکت های علمی سایر واحدهای استان اصفهان گفت: واحدهای خوراسگان،دولت آباد و نجف آباد بصورت جدی با این کنفرانس همکاری علمی داشته اند و تا پایان تیر ماه شش مقاله که از کیفیت بیشتری نسبت به سابر مقالات برخوردار باشند در مجلات علمی پژوهشی واحد مبارکه مجلسی به چاپ خواهند رسید.
دکتر سید محمد رضا لقمانیان معاون علمی واحد مبارکه - مجلسی گفت: با توجه به اینکه مبحث داده کاوی و داده های حجیم از مباحث بین رشته ای است بسیار حائز اهمیت است و وقتی می تواند قوی باشد که علاوه بر رشته کامپیوترتمامی رشته خود را ملزم به استفاده و ورود به این مبحث نمایند و از مسئولین اجرائی این کنفرانس خواست تا رسیدن این مبحث به جایگاه اصلی خود آنرا پیگیری نمایند.
سخنران کلیدی این کنفرانس آقای دکتر مجید هارونی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد بود که موضوع سخنرانی ایشان " بینایی ماشین و یادگیری عمیق" بود که ضمن بررسی مدل های مختلف یادگیری عمیق در حوزه داد های حجیم به بررسی فرصت ها و چالش های آن در علوم مختلف،مزایا،معایب و ساختار معماری های مختلف در حوزه یادگیری عمیق پرداخت .
در ادامه سایرارائه کنندگان مقاله، مقالات خود را برای حاضرین ارائه کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه – مجلسی گفت:‌ مجوز ایجاد مرکز مهارت‌آموزی و مدیریت شغلی به آموزش‌های فنی و حرفه در توسعه کشور اعطا می‌شود.maharat

دکترمحمد گلناری  در جلسه بررسی دستورالعمل مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را  در توسعه کشور مهم دانست و اظهار کرد: امروز بیش از هر زمانی حرفه‌آموزی و همکاری بین مراکز آموزشی به چشم می‌خورد؛ چراکه اگر این دو مرکز (دانشگاه و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای) با هم همکاری نزدیکی داشته باشند، مطمئن باشید در آینده‌ای نزدیک شاهد شکوفایی استعدادهایی خواهیم بود که انتظارش را نداشتیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه – مجلسی افزود: بر اساس تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و دستورالعمل اجرایی سازمان، مجوز ایجاد مرکز مهارت‌آموزی و مدیریت شغلی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در توسعه کشور اعطا می‌شود.

 در راستای اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی با رویکرد اشتغال دانشگاهیان، دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی اقدام به راه‌اندازی و اداره مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی با مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان مبارکه کرد و تفاهم‌نامه همکاری بین این دو مرکز به امضا رسید.

basij دکترمحمد گلناری‌عباسی  در آیین تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید بسیج دانشجویی  دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی و بزرگداشت شهادت شهید چمران، انهدام پهپاد آمریکایی را تأییدی بر گفتمان بسیجی و جهادی با رویکرد عملی دانست.

وی با تبریک سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج استادان گفت: قبل از انقلاب اسلامی تاکنون خون دل‌ها خورده شد تا حاکمیت نظام اسلامی ثبت شود و باید شکرگزار این نعمت باشیم که فرصتی برای حرکت در مسیر انقلاب برایمان ایجاد شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه - مجلسی با اشاره به برخی مسائل و مشکلات کشور اظهار کرد: امروز اگر دانشگاه محور تولید و تفکر بسیجی و انقلابی باشد با فرمان آتش به اختیار رهبری نیازی به حکم و لباس و تشریفات ندارد و شهید چمران مصداق واقعی این باور بود.

دکتر محمد گلناری‌عباسی خطاب به فرمانده جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه - مجلسی گفت: جذب جوانان و ترویج روحیه انقلابی‌گری با شاخص‌های مقام معظم رهبری در راستای کاهش فاصله بین جوانان و نظام وظیفه اصلی شماست و امکانات دانشگاه در این راستا در اختیار است.

وی خروج از بن‌بست‌ها را حاصل گفتمان بسیجی و جهادی با رویکرد علمی دانست و خبر انهدام پهپاد آمریکایی در هرمزگان را مهر تأییدی بر این گفتمان موفق بیان کرد.

اصغر ابراهیمی معاون اجتماعی سپاه ناحیه مبارکه هم در این آیین به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری اشاره و ابراز امیدواری کرد با تفکری انقلابی، دانشگاه عهده‌دار طرح پایان‌نامه‌هایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی این شهرستان شود.

سزهنگ مجتبی مقیمی مسئول بسیج دانشجویی سپاه ناحیه مبارکه نیز با تشکر از محمدعلی  قدمی مسئول سابق بسیج دانشجویی، محمد باقری را به‌عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه - مجلسی معرفی کرد.

roshdبه گزارش روابط عمومی دانشگاه، جلسه توجیهی مدرسه کسب و کار با حضور رییس اداره آموزش و پروش، مدیران مدارس نمونه شهرستان مبارکه، معاونین مدارس سما، رییس مرکز دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه – مجلسی در اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

دکترحمیدرضا روناسی رییس مرکز رشد دانشگاه در این جلسه بیان داشت : باشگاه و مدرسه کسب‌ وکار و کارآفرینی طرحی دانش محور با رسالت توسعه و ترویج کسب و کار و با ارتقای توانمندی کسب و کاردرافراد می با. این مجموعه تلاش دارد روحیه کارآفرینی را در میان نوجوانان و جوانان با استفاده از مدل ها و محتوا های بومی شده خود ارتقا دهد و باعث افزایش موفقیت شغلی آینده مبتنی بر استعدادهای ذاتی افراد شود. در این مجموعه به صورت تخصصی برای مقاطع سنی (۱۵-۱۲سال) و (۱۸-۱۵ سال) برنامه های آموزشی، مشاوره ای و محتوایی ویژه طراحی شده است.

رییس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه – مجلسی با اشاره به محورهای طرح گفت :

استعدا یابی، رغبت سنجی و مشاوره و هدایت - مهارت آموزی و آشنا سازی دانش آموزان با رشته های فنی و حرفه ای همراه با غنی سازی اوقات فراغت با رویکردی خوداشتغالی و کار آفرینی - تقویت روحیه کار تیمی - تاکید بر ضرورت سلامت جسم و روان با ورود به رشته های ورزشی از رئوس اصلی اجرایی این طرح می باشد.

در این طرح با انتخاب دانش آموزان مستعد به ظرفیت ۲۰۰ نفرو گروه بندی و سرپرستی گروه های دانش آموزی توسط منتورها و همچنین برگزاری مراسم افتتاحیه با حضور اولیا و مدیران شهری داوطلبان با اقامت۳ روزه با هدف شناسایی توانایی های اولیه و سنجش مهارت و برگزاری جلسات آموزشی در ۲۵ هفته به صورت دوره ای در دو مرحله تعطیلات تابستان و در طول سال در روزهای پنج شنبه برگزار می گردد.این طرح قبلا در شهرهای تهران، مشهد، و تنکابن انجام گردیده و شهرستان مبارکه به عنوان چهارمین شهر در کشور و اولین شهر در استان اصفهان مجری این طرح خواهد بود.

باشگاه و مدرسه کسب‌ وکار و کارآفرینی ماموریت دارد تا دانشجویان، دانش آموختگان دانشگاهی، دانش آموزان و متقاضیان کسب وکار را به سمت و سویی هدایت کند تا ضمن ارتقای توانمندی های خود، با خلق ایده های نو و ارتقای مهارت های ارتباطی و کسب سواد اقتصادی مناسب، موفقیت شغلی را برای خود رقم بزنند.  «مدرسه کسب‌وکار و کارآفرینی» کانون کارآفرینی با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه – مجلسی، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و شهرستان مبارکه به ‌منظور حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان با رویکرد تربیت کارآفرینان جوان، می باشد.

Subcategories

Page 1 of 5